Friday, April 30, 2010

88-90. nap - Südkurve <---> Curva Nord

Kiderült, mely két labdarúgócsapatot láthatjuk a május 22-ei madridi Bajnokok Ligája döntőben. A Bayern München szerintem könnyebb ágról tudta magát beverekedni, bár ne feledjük 8 között a Manchester Unitedot pöckölték ki, 4 között meg tuti favoritként gyűrték le a Lyont. Az Inter döntőbeli jelenlétét pedig csak annyival tudjuk igazolni, hogy a tavaly legyőzhetetlen Barcelonán jutottak túl az elődöntőben. Az első meccsen támadásbeli taktikával játszották le Messiéket, a barcelonai visszavágón pedig elég volt a bunker foci. Mourinho a gyors kiállítás után hamar belátta, hogy a döntő a cél, nem pedig a 7-3.

Tehát:
május 22., Madrid
Bayern München - Internazionale

A bajorokat már egyszer volt szerencsém élőben látni. Az 1999-2000-es Bajnokok Ligája idény müncheni negyeddöntőjét a helyszínen néztem meg édesanyámmal, még a régi Olimpiai stadionban. Aktuális ellenfelük a Real Madrid volt és bár 2-1-re nyertek otthon a piros-kékek, az odavágó Madridban 2-0 lett a hazaiaknak, így a spanyolok masíroztak be a döntőbe és verték is simán a Valenciát (3-0). Ezen a 2000. február végi meccsen az alábbi felállásban futottak ki a játékosok a gyepre:
Bayern München: Kahn - Kuffour, Matthaus, Babbel - Lizarazu, Effenberg, Fink, Salihamidzic - Scholl, Elber, Paulo Sergio
Real Madrid: Iker Casillas - Michel Salgado, Hierro, Karanka, Roberto Carlos - Geremi, Redondo, Guti - Raul, Anelka, Morientes

Annyi konklúziót akartam ebből levonni, hogy a 99/00-ás Bayernből már természetesen senki nem lesz a pályán. Az a csapat nagyon egyben volt, csakúgy mint a Real. Talán az Inter a nagyobb favorit, erősebbnek tartom a keretüket és Mourinho is igazi győzelmi faktor. Ami ellenük szólhat, hogy három fronton áll még a váruk (bajnokság, olasz kupa, BL). Bajnokságban az AS Roma kergeti őket egy buktán belül, a Coppa Italia döntőjét szintén a Róma ellen vívják. A München kicsit könnyebb helyzetben van, hiszen a bajnokságban már csak két meccsük van hátra, a tuti kieső Hertha BSC és az osztályozó ellen menekülő Bochum ellen. A Bajnokok Ligája döntője mindig egy külön világ, ott nincsenek bajnoki gondok meg gólkülönbség okoskodások. 90 perc (vagy 120 vagy 450, ha 35 büntetőkörig nincs döntés), kétszer 11 játékos és az nyer aki eggyel több gólt rúg, mint az ellenfél. Várható kezdőcsapatokról még felesleges agyalni, bár nagyjából nem kell változtatni az elődöntő felállásain. Zárójelben azért, hogy kiket várhatunk oda:
Internazionale: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lúcio, Zanetti - Chivu, Cambiasso, Pandev – Sneijder - Eto’o, Milito
Bayern München: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Contento - Schweinsteiger, Pranjic, Robben, Altintop - Müller, Olic

Chile-i DJ levelező cimborámmal folyamatosan megosztjuk a zenei véleményeinket, ő rendszeresen állít össze DJ szetteket. Most elkészítette az aktuális anyagát, halljuk!